Ett fint och genomtänkt spegelskåp i teak som förenar generös spegelyta med praktisk förvaring på liten yta. Träets varma ton och vackra ådring framhävs av de mjukt formade sidostyckena och spegelns ram, där glasets rundade hörn ger ett elegant uttryck.
Under spegeln finns förvaring i två nivåer. Det nedre facket med sluttande front passar fint för handskar, halsdukar och andra småsaker, medan det öppna hyllplanet erbjuder en lättillgänglig plats för nycklar, telefon eller en dekorativ detalj.
Spegeln går dessutom att fälla upp. Bakom den döljer sig ytterligare ett hyllplan och fyra krokar, en finurlig lösning som ger extra förvaring utan att påverka möbelns nätta uttryck.
Med ett djup på endast 20 cm passar spegelskåpet särskilt bra i den lilla hallen där utrymmet inte räcker till för ett hallbord eller en hallbänk. Det fungerar lika fint på gästtoaletten eller i ett mindre rum där både spegel och förvaring behövs. En möbel med många funktioner som lämnar golvytan fri.
I fint skick. En liten repa finns på spegelglaset.
Mått:
Bredd 50 cm
Djup 20 cm
Höjd 75 cm
1500 kr


















